Bedfordshire University

Bedfordshire Üniversitesi, Londra’nın kuzeyinde iki büyük kasaba olan Luton ve Bedford’da yer almakatdır. Bedfordshire Üniversitesi, Luton’un merkezindeki ve Bedford’a yakın, hem kampüs içi konaklama olanağı bulunan iki ana kampüse sahiptir. Üniversitenin ayrıca Luton’un dışındaki Butterfield Park’da hemşirelik ve ebelik programları için iki kampüsü, Aylesbury’deki Oxford House’daki Buckinghamshire kampüsünde bulunmaktadır. Beşinci kampüsü Putteridge Bury, lisansüstü işletme öğrencileri için eğitim vermektedir.

100’den fazla ülkeden 24.000 öğrenci, Bedfordshire Üniversitesi’nde eğitim görmektedir.  2006 yılındaki kuruluşundan bu yana tesislerin inşası ve yenilenmesi için 130 milyon sternlik yatırım yapmıştır. Spor tesisleri, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda sporculara ev sahipliği yapmıştır ve 2015 Rugby Dünya Kupası’nda rol almıştır.

Başkentten arabayla bir saatten az bir mesafededir ve Luton ve Heathrow gibi birçok havalimanına doğrudan demiryolu bağlantılarından yararlanabilirsiniz. Bedfordshire Üniversitesi, Luton Üniversitesi ve De Montfort Üniversitesi’nin Bedford kampüsünün 2006’da birleşmesiyle oluşturulmuştur.